Προσέλευση - αποχώρηση μαθητών

Κανονισμός προσέλευσης - αποχώρησης μαθητών στο κτιριακό συγκρότημα του 3ου και 4ου Δημοτικού Σχολείου Γαλατσίου

3ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου

4ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου

Σας γνωστοποιούμε ότι σύμφωνα με το υπ' αριθμ. Π.Δ. 79/1-8-2017 αρθ.18 η υποδοχή των μαθητών θα γίνεται από τις 8:00 π.μ. έως 8:15 π.μ. από την κεντρική είσοδο του σχολείου επί της οδού Ελ. Βενιζέλου.

Κατά τη διάρκεια του χρόνου προσέλευσης των μαθητών δεν παρευρίσκεται χωρίς άδεια κανείς, εκτός των μαθητών και των εκπαιδευτικών του σχολείου.

Μετά το χτύπημα του κουδουνιού στις 8:15 π.μ. η παραπάνω είσοδος κλειδώνεται με ευθύνη των εφημερευόντων.

Οι αργοπορημένοι μαθητές θα προσέρχονται με τους γονείς τους από την είσοδο της οδού Πρωτοπαπαδάκη (μπλε πόρτα) και θα ενημερώνεται η Διευθύντρια του αντίστοιχου σχολείου.

Η Α' και η Β' τάξη θα αναχωρεί από τις θύρες της οδού Προφήτου Ηλία. Οι υπόλοιπες (Γ', Δ', Ε', ΣΤ') από την Κεντρική Είσοδο, Ελ. Βενιζέλου.

Κάθε Τρίτη λόγω λαϊκής, η προσέλευση και η αποχώρηση όλων των τμημάτων των σχολείων θα γίνεται από τις θύρες των αντίστοιχων σχολείων της οδού Προφήτου Ηλία.

Με σκοπό να εξασφαλίζεται η ασφάλεια των μαθητών οι θύρες εισόδου-εξόδου του σχολείου παραμένουν κλειστές κατά τη διάρκεια της λειτουργίας του.

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ 3ου & 4ου ΔΗΜ. ΣΧ. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

Εμφανίσεις Άρθρων